Türkiye`de Sözde Darbe Girişimi ve Sonrası

969

Haci Artos

Yıllardır yazıyoruz ama ciddiye alan fazla insan yok. Türk devletinin yıllardır bir Kürt katliamını yapmak için hazırlık içinde olduğunu biliyoruz. Türkiye`deki son darbe girişimi aslında birçok şüpheyi de beraberinde taşıyor. Askerlerin darbe girişiminin kimler tarafından yapıldığı şüphelidir. Devletin kendi oyunlarından birisi de olabilir. Çünkü Türk devletinde (Rumide) oyun çoktur.

Darbeci dedikleri askerlerin ne plan – proje ne de hedefleri vardı. AK Partiyi hedef alan hiçbir tehlike yok. Tamamen bir komplodan ibarettir. Bugün okuduğun Avrupa basınında da bu tür kuşkular paylaşılıyor. Çünkü Türkiye`nin darbeler konusunda zengin bir geçmişi vardır ve hep başarılı yapılmıştır.

Bu şüpheli operasyonun amacı neydi?

AKP ve Erdoğan’ın kendi iktidarını iyice pekiştirmek; Dünya`dan kendi iktidarına karşı var olan kuşkuları gidermek ve kendisini demokrasi kurtarıcısı olarak göstermek; Erdoğan’ın başkanlık yolunu açmak; Türkiye`ye şeriat yönetimini getirmek; Kuzey Kürdistan`da yapacakları katliama halkın tam desteğini sağlamak; Suriyelilere vatandaşlık vermek için şartları olgunlaştırmak; Suriye savaşından dolayı çöken Türkiye ekonomisini unutturmak, dikkat dağıtmak amaçlı bir kaos ortamı yaratmak; Kürtleri, muhalifleri, Alevileri, demokrasi güçlerini, azınlıkların ezmek sindirmek hatta katletmek. Rejime bir çekidüzen vermek amaçlı ve önceden planlanan bu darbe girişiminin % 80’ninin devletin kontrolünde olduğu apaçıktır. % 20`si ise kullanılan piyonlardır.

Yani kısacası Oyun içinde oyun! Erdoğan’ın darbeyi engelleyen bir kahraman olarak gösterilmesi ve Kürt halkının bir kesiminin de Kürdistan`da sokaklara çıkıp devletin lehine gösterilere katılması çok vahim ve utanılacak bir durumdur. Bu durum Kürt halkına kurşun olarak geri dönecektir. Bunu kısa sürede göreceğiz. Kürt halkının yapacağı en önemli iş, kendi güvenliğini sağlamak için tedbir almasıdır. Erdoğan`in halka sokakları terk etmeyin açıklaması, iyiye bir işaret değildir. Bu durum sadece polis ve askerleri tutuklayarak bitmeyecektir. Halkın desteğini alan ve dipten gelen bu faşist dalga yayılacak ve devletin desteğiyle katliamlara girişeceklerdir. Kendi askerinin başını kesen vahşi (ISID`i aratmayan) canilerin, Kürtlere veya kendilerinden olmayanlara bir gün ayni biçimde davranmayacaklarını kim garanti edebilir.

Kaos planı devreye sokuldu ki, arkası gelsin. Bu kaosun aşamaları şöyledir:

  1. Kürdistan`ın şehir ve ilçelerinin bombalanması binlerce Kürdün katledilmesi,
  2. Bu sözde askeri darbeydi,
  3. Kürtler, Aleviler ve muhalifleri provokasyona getirmek ve katliam yapmaktır.
  4. Temmuz 2016