PYK Yürütme Kurulu Üyemiz Amed’te Tehdit Edildi

3143

Bugün Amed Ofis semtinde Yürütme Kurulu üyemiz olan Hacı Dere yoldaşımızın önünü kesen 2 şahıs; “burayı terk et, yukarıda konuştuklarını biliyoruz, KAWA’yı organize ediyorsunuz, burada biz varız, git işine gücüne bak” demişlerdir.

Yoldaşımız Hacı Dere; “siz kimsiniz, beni korkutabileceğinizi mi sanıyorsunuz” deyince, şahıslar; “Kürt yurtseveriyiz” diye yanıt veriyor. Yoldaşımız, “gidin ağababalarınıza sorun beni, biz sömürgeci devleti karşımıza almış insanlarız, beni yıldırabileceğinizi mi sanıyorsunuz. Burada Kürt halkını jenositten geçiriyorsunuz, ben bağımsız Kürdistan davasına kendimi adamış biriyim, sizden mi çekineceğim”  diyor. Bunun üzerine 2 şahıstan biri,”hadi hadi gidelim” deyip olay yerinden ayrılıyor.

Yoldaşımızı tehdit edenler,”birilerinin kılığına girmiş” karanlık güçlerdir. Bilsinler ki yoldaşımıza yapılacak her tür saldırıya karşı azimle direneceğiz.

Bu karanlık çevrenin kimler olduğu konusunda elbette belli bir kanaate sahibiz. Yoldaşımız hala oradadır ve sizin gibi karanlık odaklardan korkmayacağımızı bilin. Hacı Dere yoldaşımız bütün hayatı direnişlerle taçlanmış bir devrim hamalıdır. 65 yaşında bir yiğit insanı böyle alçakça tehdit etmekle ancak kendi korkaklığınızı ispat etmiş olursunuz.

Bizler sömürgecilikle cepheden hesaplaşmış bir geleneğin sahipleriyiz. Bizi alçakça tehditlerinizle yıldıramazsınız.

PYK olarak, tamamen meşru zeminde açık siyaset kanalları üzerinden bağımsız Kürdistan programı temelinde çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Hiçbir güç ve saldırı bizi yıldıramayacaktır. Bu uğurda ödenmesi gereken bir bedel varsa onu göğüslemekten çekinmeyeceğimiz de bilinmelidir.

Bütün yoldaşlarımız ve yurtsever Kürdistan halkını bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz.

23.04.2016

PYK Yürütme Kurulu