PYK, ALDIĞI YENİ KARARLARI KAMUOYUNA DUYURUR!

4670

2016 Newroz’u Kürdistan halkına, inşa sürecinde Bağımsız Birleşik Demokratik Kürdistan şiarını ilke edinen tüm yoldaşlara, dünya mazlum milletlerine umut ve zafer dileğimizle kutlu olsun diyerek yeni yılımıza başlıyoruz.

PYK(Platforma Yekîtîya Kurdistan) 7.Olağan Toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi.

Bu toplantıda;

  • 3 Asil, 2 Yedek üye olmak üzere yeni Yürütme Kurulu oybirliğiyle seçilmişlerdir.
  • Denetleme Kuruluna 2 arkadaşımız oybirliğiyle seçilerek, 6 ayda bir rapor hazırlayarak bunu Platformun yayın organında yayınlaması karar altına alınmıştır.
  • PYK’nin yayın faaliyetini sürdüren alayekiti.com sitesi siber saldırı sonucu 6 defa tüm altyapısıyla tahrip edilmiş olması gerçeği karşısında,yeni tedbirlerin alınması,alayekiti’nin daha aktif,güncel haber vb alanda güçlendirilmesi kararı alınmıştır. Ekipman ve donanımı arttırılarak desteklenmesi amacıyla yeni Yayın Kurulu’na gerekli imkanlar sunulacaktır. Bu vesileyle alayekîtî, yakında sizlere yeni şekli ve yapısıyla hitap edecektir.

Toplantı kararları temelinde toplanan Yürütme Kurul’u kendisine tanınan inisiyatif çerçevesinde şu kararları almıştır;

  • Toplantı sonuçları değerlendirilerek ilk etapta İstanbul’da faaliyeti öngörülen Kültür Araştırma ve Gençlik Derneği kurma girişimlerine 20.03.2016 tarihinden itibaren başlamıştır.
  • Amed (Diyarbakır),Wan (Van), Meletî(Malatya), Semsur(Adıyaman), Sêwreg(Siverek), Dersîm(Tunceli), Bîngol(Bingöl), Mêrdîn(Mardin), Adana, İzmir başta olmak üzere tüm Kürdistan illerinde şubelerin kurulması kararı alınmıştır.

Türk devleti parlamentosunu esas almayan, bağımsız birleşik özgür Kürdistan amacını ilke edinen bir siyasi partinin kurulması çalışmalarını dernekleşme çalışmalarıyla paralel olarak önüne koymuştur.

Parti kurma çalışmaları için ülkemizin siyasal mücadelesi içerisinde düşünülen birlik, ittifak vb. organizasyonların yaratılması için sürmekte olan çalışmalar devam edecektir.

20.03.2016

PYK  Yürütme Kurulu