PDK (KDP) Politbüro Türk Uçaklarının Sincar Saldırısı ile ilgili Açıklama Yaptı

225

Türk uçaklarıın Sincar’ı bombalamasına ilişkin PDK(KDP);

“Bu olay ve diğer olaylar, PKK’ nin kendini haksız bir şekilde dayatması ve haksız bir şekilde burada bulunmasından dolayıdır. Eğer bu saldırı yanlışlıkla olmuşsa bile kabul edilemez” dedi.

PDK Politbürosu, Türk devletinin Şengal’ e düzenlediği hava saldırısına ilişkin Kürdistan kamuoyuna bir açıklama yaptığı.

PDK-Politbürosunun yaptığı açıklamada;

‘’Bizler Pêşmerge karargah ve mevzilerinin bombalanmasından dolayı derin endişe içindeyiz. Yanlışlıkla bile olsa bu tür saldırıların asla kabul edilebilir yeri yoktur….”

“Bir kez daha bu gerçeği tüm halkımız ve diğer taraflara hatırlatıyoruz ki halkımız ilk bu tür saldırların kurbanı olmamıştır. Bu olay ve her başka bir olayın nedeni PKK’nin kendi meydanını terk edip Kürdistan Bölgesi’ne kendini dayatması ve bu alanda faaliyet göstermesinden dolayıdır”…

“Bir kez daha PKK’nin Şengal ve çevresini terk etmesini istiyor, birazcık olsun Kürdistan halkının menfaatini düşünüyorsa, Türk uçaklarının bombardımanına sebep olacağına, bölgeye hizmet götürülmesine vesile olacak politikalar izlemesi çağrısında bulunuyoruz….”

“Bombardımanda şehit düşen kahraman Peşmergelerin yakınlarına başsağlığı, yaralı Peşmergelere acil şifalar diliyoruz” dedi.

PDK Politbürosu

Aktaran: Rojhat Badiki