Mesud Barzani : Newşirvan Mustafasız Kürdistan’ ın Sorunları Çözülemez

917

Mesud Barzani’ nin özel temsilcisi Kürdistan Bölge Başkanlığı Divan Başkanı Fuad Hüseyin 2. kez Newşirvan Mustafa ile görüşmek için GORRAN hareketini ziyaret edecek. Fuad Hüseyin ve Newşirvan Mustafa arasında yapılan birinci görüşmede, Newşirvan Mustafa Mesud Barzani’ nin özel temsilcisine 2. Görüşmenin yapılabilmesi için Mesud Barzani’ nin Kürdistan’ da yaşanan sorunların çözümüne ilişkin açık ve net mesaj göndermesini aksi takdirde İkinci ve diğer görüşmelere gerek olmadığını, zaman kaybetmenin de bir gereği olmadığını söylemişti.

Lvinpress’ in bazı kaynaklardan edindiği bilgilere göre Fuad Hüseyin’ in Newşirvan Mustafa ile ikinci kez görüşmek için Süleymaniye’ye bazı mesajlarla geldiği şeklindedir.yu1

Lvinpress’ e bilgi veren bazı kaynaklar; Mesud Barzani’ nin Özel temsilcisi Fuad Hüseyin’ e Nawşirvan Mustafasız sorunların çözülemeyeceği, bundan dolayı iki tarafın Kürdistan’ da yaşanan sorunların çözümü, referandum, Kürdistan Parlamentosunun aktifleştirilmesi, GORRAN Hareketi Bakanlarının Hewler’ e dönmesi, ekonomik krizin azaltılması, halkın ekonomik durumunun iyileştirilmesi için bir an önce biraraya gelmesi ve sorunların çözümü için diyalogların başlatılması talimatı verdiğini belirtiyorlar.

Rojhat Badikî