Kürdistan Parlamento Başkanı İran Saldırısını Sert İfadelerle Kınadı

525

Kürdistan Parlamento Başkanı Yusuf Mihamed yayınladığı bir mesajla, Sömürgeci İran devletinin PDK-İ Ana karargâhına düzenlediği terör saldırısını kınadı.

Kürdistan Parlamento başkanı PDK-İ’ a gönderdiği başsağlığı mesajında;

’’Düşmanlarımız her zaman Kürdistan halkının haklı özgürlük mücadelesini terör-baskı ve zulüm yolu ile bastırmaya çalışmışlardır. Ama Kürdistan halkının özgürlük mücadelesi daha da güçlenerek yoluna devam etmiştir’’ dedi.

Kürdistan Parlamento Başkanı Yusuf Mihamed 21. 12. 2016 tarihinde PDK Genel Sekreteri Xalid Azizi’ ye gönderdiği başsağlığı mesajında;

“Dün gece büyük bir üzüntü ile Kürt önderlerinden Şehit Dr. Abdulrahman Qasimlo’ nun doğum günü münasebeti ile düzenlenen törende yapılan terör saldırısı ile 5 parti üyesi ve güvenlik korumalarının şehit düştüğünü öğrendim. Kürdistan halkının siyasal mücadele tarihinde, düşmanlarımız halkımızın özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini terör, baskı ve zulümle engellemeye çalışmalarına rağmen halkımızın haklı mücadelesi daha da gürleşerek yoluna devam etmiştir. Size, şehit düşen kahraman Pêşmerge ailelerine ve Kürdistan halkına başsağlığı diler ve yaralıların en kısa zamanda iyileşmesi dileği ile başsağlığı dilerim.”

Dr. Yusuf Mihamed
Kürdistan Parlamento Başkanı

GORRAN Hareketi de daha önce yayınladığı mesajda; PDK-İ’y a yapılan terörist saldırıyı kınayıp PDK-İran Genel Sekreterine başsağlığı mesajını göndermiş, Kürdistan hükümetine de çağrıda bulunarak terörist saldırıların arkasındaki faillerin bulunması için soruşturma çağrısı yapmış ve bu konuda Kürdistan hükümetinin her türlü girişimlerinin arkasında olup destek olacaklarını ifade etmişlerdi.

Rojhat Badikî