BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN’I SUUDİ ARABİSTAN KURACAKMIŞ

838

M.MAMAŞ

PDK , “Suudi Arabistan bağımsız Kürdistan’ı kurup kollayacak” manipülasyonuyla Suudi askerlerini Kürdistan’ın güneyininin Duhok kentine yerleştirmek istiyor.

Tıpkı yıllar önce “bizi koruyacak” denilerek Türk askerlerini oraya yerleştirdiği gibi. Tıpkı “Türkiye bağımsız Kürdistan’ı tanıyacak” denilerek bu rızalı işgali meşrulaştırdığı gibi, şimdi de ‘Suudi Arabistan bizi hava saldırılarından koruyacak’ diyor…

Kimin ‘hava saldırılarından’?

Elbette daha önce bağımsızlığımızı tanıyacak diyerek oraya yerleştirdiği TSK uçaklarından, zira Türk uçaklarından gayrı oraları bombordıman eden başka ülke uçakları yok. Zaten Türk uçaklarının oraları bombalamasına ise tek bir protestosu yok.

Mantıklı gelmiyor bu, değil mi?

O halde muhtemel İran-Suudi savaşından hareketle İran uçaklarının saldırısına önlem olsun diyedir. Böyle olsa bile bu önlem değil, davetiyedir.

Kaldı ki Kürdistan’ın güneyi ABD ve Batı Koalisyonunun garantörlüğündedir. 30’dan fazla Batı ülkesinin topraklarımızda askeri üssü var ve IŞİD saldırısına karşı bizleri gayet azimli desteklediler. Halen de bu koruma ve sahiplenme tüm samimiyetiyle sürmektedir.

Anlaşılan PDK ABD ve Batı’dan önce İran’a müdahale kararı vermiş, başka nasıl anlamalıyız bilmiyorum…

IŞİD’in yaratıcısı ve kollayıcısı devletlerinden biri olan Suudi Arabistan’ın bu barbarları üzerimize salıp ülkemizi işgal ettirmek istediğini unutmuş gibi, kalkıp “Suudi Arabistan bizi koruyacak, bağımsızlığımızı sağlayacak” türü bir şurup dağıtmak bu milletin aklıyla alay etmektir. Suudi Arabistan vatandaşlarının facebook ve twitter hesaplarındaki paylaşımları sanki BM kararıymış gibi halka sunmak, birilerinin şurubunu fena halde kaçırdığınızı gösterir. İçinde ne vardı bilemem ama akıllı adam işi olmadığı kesin…

PDK, Suudi Arabistan’la İran arasındaki olası bir savaşın halaycıbaşı olmamalıdır. Kürdistan’ı iki kirli ve gerici başkentin cephe ülkesine dönüştürmemelidir.

Henüz birkaç gün önce seçim ve referandum kararı aldınız, ne oldu da birden Suudi Arabistan’ı Kürdistan’a yerleştirmeye karar verdiniz? Bu telaş ve akrobasinin gerçek nedeni ne?

Anlaşılan “referandum kararı” ile evdeki hesap yine çarşıya uymadı. Muhtemelen GORRAN ve PKK karşı çıkacak diye bir hesap yaptınız. Böylece peşrev çekip ‘bakın bırakmadılar’ diyecektiniz. Ama aksi oldu. Her ikisi de referandum’a karşı çıkmadı. Bu defa parlamentoyu açarız ama şu koltuk senin, bu benim, o tabure de senin pazarlığı ve yine o matah sonuç. Artık ya tam ileri ya da deniz bitti anonso. Birileri Suudi ile SOS çağrısını geciktirmek istiyor ama nafile…

Suudi ile beraber Birleşik Arap Emirlikleri (Emaret) ve Ürdün askerleri de gelecekmiş. Bu iki devlet ABD’nin gerçek müttefikleri ve Kürt dostudur. Ama daveti sizden değil, ABD’den alırlar…

Kısacası PDK, birilerine referandumla kurmaya çalıştığı tuzağa kendisi düştü. İzleyip görün, referanduma ne kaldı ki…

15.06.2017